MUMIO

MUMIO sa nazýva aj „zázračným balzamom“ či „slzami hôr“ a je to nenápadná tmavohnedá väzká lepivá hmota.

* Mumio – to sú organické pozostatky fauny a flóry, ktoré sa v priebehu tisícročí premiesili a spojili s anorganickými skalnými minerálmi. Je to iba teória, aj keď všetci sa zhodujú na tom, že náleziská majú tieto spoločné vlastnosti: lokality sú vystavené dlhodobému intenzívnemu slnečnému žiareniu, nachádzajú sa v nadmorských výškach od 3500-5000 m n.m. a nie sú znečistené činnosťou človeka.

Všetky zložky MUMIO boli ideálne zlúčené v prírodnom procese trvajúcom tisíce rokov, preto je tento prípravok výborným podporným prostriedkom a prírodným stimulátorom organizmu. Prvé zmienky o mumiu sú staršie ako 3000 rokov. Z nich je jasné, že mumio sa tešilo veľkej obľube najmä v Perzii, Babylone a Egypte, ale liečili ním aj v Grécku, Ríme a v Ázii.Slovo MUMIO doslova znamená “ochraňuje telo pred chorobou” alebo “telo uchovávajúce”.Perzský lekár a filozof Avicenna popísal v 12. storočí mumio ako dokonalý a komplexný liečebný prostriedok, ktorý dokáže vyliečiť nielen žalúdočné vredy, ale povzbudzuje zmysly a uľahčuje dýchanie.

Z chemického hľadiska je MUMIO prírodná zmes organických a anorganických látok. Skladá sa z 26 stopových prvkov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov, rady vitamínov, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.

Liečivé vlastnosti Mumia

Mumio pomáha pri liečení radu ochorení, ako napríklad:

·         zlomeniny – skracuje čas zrastania zlomených kostí (2 až 2,5 krát), posilňuje krehké kosti

·         v prípade vykĺbenín, narazenín, natiahnutých väzov urýchľuje hojenie týchto poranení,

·         kožné choroby, popáleniny,

·         ochorenia obvodového nervstva, predovšetkým zápaly nervov,

·         ochorenia obehového ústrojenstva – posilňuje obehové ústrojenstvo a srdce, obnovuje procesy krvotvorby,

·         choroby tráviaceho ústrojenstva – rýchlo likviduje otravy a pomáha pri nechutenstve, obnovuje mikroflóru v tráviacom systéme,

·         ochorenia horných dýchacích ciest (chronické ochorenia, nádcha, kašeľ, angína) a tuberkulóza, ktorých liečbu skracuje až trikrát.

Pamätajte:

·         hojenie je tým rýchlejšie, čím skôr po zlomenine začneme Mumio užívať

·         užívanie Mumia v malých dávkach dlhšiu dobu je omnoho účinnejšie než krátkodobé užívanie vysokých dávok

Mumio zrýchľuje regeneráciu pri úrazoch a je to ideálny doplnok pre športovcov. Pri dlhodobom užívaní nevyvoláva žiadne toxické, ani iné vedľajšie účinky, ale zároveň si treba uvedomiť, že Mumio nie je spasiteľný všeliek. Aj napriek tomu, že vo väčšine prípadov sa to dá predpokladať.

Publikované 29.09. 2014