Tetania

TETANIA

Otváram tuto tému zameranú na tetaniu a jej liečenie, nie na spoločenský styk, ako mnohé iné podobné témy.

Možno je čas, aby som znovu napísal, čo spôsobuje tetaniu, lebo moje príspevky k tomu boli totálne pochované a vidím, že ľudia napriek všetkému sa snažia vedieť, o čo sa jedná a ako si pomôcť bez návykových liekov a drog.

Sval bez nervových signálov stŕpne.Nervy nie sú z kovu a nervové signály potrebujú vodiče, elektrolyty, keďže ľudský systém je založený na vode.Elektrolyty obsahujú anióny(kyselinové skupiny) a katióny(kovové ióny)Anióny v tele sú hlavne uhličitany, preto dostatočná koncentrácia CO2 v krvi je potrebná. Rýchle dýchanie(hyperventilacia) orabuje predčasné telo o potrebnú hladinu CO2, čím zastaví nervové signály.

Podobne nízke hladiny katiónov(kovových Iónov)vedu k strate prenosu nervových signálov a tetanii(tŕpnutiu).

Medzi katióny patria, sodík (nátrium), draslík (kalcium, potasium), vápnik (kalcium), horčík (magnézium) a v menších množstvách zinok, železo, meď atď. Hyponatremia je nedostatok sodíka, hypokalemia nedostatok draslíka, hypocalcemia je nedostatok vápnika atď.Každý z týchto kovov v ionickej forme je potrebný na prenos niektorých nervových signálov.Teda nedostatok ktoréhokoľvek môže priniesť tetaniu.Preto som zdôrazňoval branie všetkých minerálov, nielen magnézia.Sodíka máme obvykle dosť, ale ostatné sú otázne. Záleží veľmi od stravy a trávenia, čí ich máme dosť.Keď netreba ich všetky doplniť, ak nevieme nedostatok odstrániť ani radikálne zmenenou diétou.Minerálový doplnok, ktorý ich obsahuje by mal mať všetky spomenuté a to majú hlavne doplnky na kosti. Na správnu absorpciu minerálov treba brať aj iné látky, vitamíny D, K,nejaký zelený zdroj, napr. spirulinu na potrebné materiály na zabudovanie minerálov do tela.

Škodlivé zrýchlené dýchanie(hyperventilacia) sa dá kontrolovať dýchacími cvičeniami(hlavne thai chi a joga)a látkami ukľudňujúcimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitamíny, SAM-e,ktoré neuspávajú, prípadne utlmovadlami ako chmeľ, valerián, pastierska kapsička atď., ktoré majú mierny uspávací účinok, takže sú vhodné hlavne na noc.

zdroj: neznámi autor - internet

Ďakujeme neznámemu autorovi za jeho rady.

---------------------------------------------------------------------

Publikované 12.02. 2013