Ako jesť správne ovocie

Ovocie a zeleninu jeme zásadne len v kvalite BIO alebo EKO.

Najvhodnejšie je ovocie , ktoré bolo dopestované v krajine resp. oblasti, kde ste sa narodili. Má presne takú energetiku, akú potrebuje vaše telo.

Vyhýbame sa postrekom a umelým hnojivám.

Je veľmi dôležité vedieť, kedy a ako jesť ovocie. Len vtedy bude mať blahodárny, detoxikačný a povzbudzujúci vplyv na náš organizmus a nebude naše telo prekysľovať, ako sa to môže stať v prípade, že sa ovocie konzumuje nesprávne.

Správny spôsob jedenia ovocia:

Ovocie nejeme po jedle, ale zásadne len na lačný žalúdok.

Je veľmi dôležitým jedlom pre správne fungovanie organizmu.

Príklad: človek zje dva kusy chleba a k tomu jeden kus ovocia.

Ovocie by bolo v normálnom prípade pripravené ísť rovno cez žalúdok do čriev, ale iná strava mu v tom bráni. Jedlo sa mieša,  hnije a kvasí a mení sa na kyselinu. V čase, keď sa dostane ovocie do kontaktu s iným jedlom a tráviacimi šťavami, celá masa jedla sa začína kaziť.

Preto sa doporučuje, jesť ovocie na lačný žalúdok alebo pred jedlom.

Rôzne sťažnosti, ako napríklad grganie, nadúvanie a hnačky, budú minulosťou v prípade, že ovocie začnete jesť na prázdny žalúdok a nebudete ho miešať s iným jedlom.

Ovocie sa mieša s iným jedlom, produkuje plyn a preto sa váš žalúdok nafúkne.

Fámy o tom, že pomaranče alebo citróny pôsobia prekysľujúco, niesú pravdivé. Podľa Dr. Herberta Sheltona, pri správnom konzumovaní ovocia, vytvára  všetko ovocie v našom tele zásadité prostredie.

Navyše obsahuje veľa minerálov, vitamínov a hlavne enzýmov, ktoré sú základnými kameňmi života.

Pitie džúsov je vhodné len v prípade, že ste si ich čerstvo pripravili. Sterilizované a ohrievané džúsy strácajú výživné látky.

Džúsy by sa mali piť po dúškoch, aby sa dostatočne zmiešali so slinami , čo je dôležitým tráviacim procesom.

Ovocie a zelenina vrátane správne a čerstvo pripravených štiav a za podmienok vynechania mäsa, po dobu 2-3 mesiacov, sú nesmierne silným bojovníkom proti rakovine a nespočetnému množstvu chorôb.